Najlepsze wege schabowe w Warszawie

W Lokal Vegan Bistro byłam dokładnie pięć razy. Za każdym z nich wcześniej przeczytałam aktualne menu i zaczęło się – wulkan niezdecydowania rozpoczął erupcję – wziąć makaron, sałatkę, coś z nowego menu, czy stałą pozycję jaką jest „schaboszczak”? W lokalu nigdy nie mogę się oprzeć schabowym, na którym ostatecznie stawało. Zawsze. Bez wyjątku, czy był w wersji zimowej, letniej, czy jesiennej. Jest znakomity.

Przy Kruczej 23/31 panuje przyjazna, nieformalna atmosfera, przypominająca mi bar mleczny. Kiedy nie ma wolnych osobnych stolików, nieznajomi chętnie siadają razem przy większych. Stylistyka lokalu utrzymana jest w prostym skandynawskim stylu – drewniane stoły, krzesła, blaty i szafki. Domowego charakteru dodają rośliny. W restauracji poza głodnymi (a potem najedzonymi) mile widziani są czworonożni pupile.

Jedzenie

Kucharze w tym miejscu udowadniają, że tradycyjna polska kuchnia, może mieć swoje odzwierciedlenie w tej wegańskiej. I to w jakim stylu! Z pewnością mojej jedzącej mięso babci, by posmakowało. Schabowym nie tylko każdy się naje, ale przede wszystkich przekona się, że wersja bezmięsna może być o wiele smaczniejsza (o tym, że zdrowsza i etyczna nie wspominając). A dodatki…w nich za każdym razem rozsmakowywałam się z nie lada przyjemnością. Ziemniaczki były idealne, wyjęte prosto z wody, utłuczone z dodatkiem cebulki, która dodała im wyrazistości. Ogórki kiszone – niebo w gębie, a buraczki – smak dzieciństwa!

Zaletą tego miejsca jest jego krótkie menu, które zmienia się co tydzień. Warzywa są zawsze świeże, a seitan i tempeh – znajdujące się w wielu daniach, są dopracowane do najdrobniejszych szczegółów. Na uwagę zasługują również porcje, które pokonają nawet dużego głoda. Sama mogę zjeść i iść w szranki z facetami, a tu przy jednym podejściu jestem w stanie zjeść tylko danie główne.

Napoje

W Lokal Vegan Bistro piłam rozgrzewający ciepły kompot jabłkowy i zieloną herbatę, która była znakomita i w pełni usatysfakcjonowała wielką fankę herbaty. Do wyboru jest jeszcze mango lassi i kombucha, czyli zdrowy napój na bazie grzyba herbacianego. Ceny kształtują się od 5 do 13 zł.

Ceny

Na danie główne w lokalu trzeba wydać od 19 do 25 zł, natomiast zupy są w cenie 12 i 15 zł, przystawki około 13 zł, podobnie jak ciacho na deser.

Ocena ogólna

Na swój obiad nie czekałam dłużej niż 10 minut, nie zdążyłam nawet przeczytać do końca artykułu. Za to duży plus 🙂 Lokal Vegan Bistro to miejsce typowo obiadowe. Z gatunku tych, do których przychodzisz, zamawiasz, jesz i wychodzisz. Jest to mała knajpka, w związku z czym długie posiadówy ze znajomymi tu nie przejdą. Raczej będzie dobrym wstępem do udanego popołudnia lub wieczoru. Wpadajcie, bo warto!

Komentarze

Tagi: , , ,