Filmy o weganizmie, dzięki którym łatwiej porzucić mięso

Weganizm to nie tylko dieta. Weganizm to styl życia opierający się na przekonaniu, że zwierzęta w żaden sposób nie powinny być krzywdzone i wykorzystywane przez ludzi. I tu nie chodzi tylko o jedzenie – weganie powstrzymują się nie tylko od jedzenia mięsa, ale także unikają odzieży czy kosmetyków pochodzenia zwierzęcego lub testowanych na zwierzętach. Weganie nie wspierają także wydarzeń czy miejsc związanych z wyzyskiem zwierząt, jak cyrki czy ogrody zoologiczne. Cała ta otoczka weganizmu sprawia, że nie dieta pełni tutaj kluczową rolę, ale moralność i życie w zgodzie ze swoimi wartościami. Dzisiaj przedstawiamy listę ciekawych filmów o weganizmie, które uświadamiają, dlaczego ten styl życia jest słuszny i jak wielką szkodę wyrządzamy innym istotom na Ziemi.. 

 

“The game changers” – weganizm nie tylko dla kobiet

Niestety do teraz znajdą się ludzie, którzy myślą, że weganizm, jako dieta roślinna, jest przystosowany tylko “do słabego organizmu” kobiety. To myślenie jest bardzo szkodliwe, ponieważ pokazuje, jak bardzo ludzie nie wiedzą, na czym polega owa dieta. To, że ktoś rezygnuje z produktów odzwierzęcych nie sprawia, że brakuje mu witamin czy mikroelementów, ponieważ istnieje wiele zamienników np. tłuszczu zwierzęcego. Wielu sportowców jest weganami i to o nich jest “The game changers”. Niektórzy mogą być w szoku – jak to jest, że mężczyzna porzuca mięso, a na dodatek z sukcesem uprawia sport. Film pokazuje, jak wiele zalet i korzyści ma dieta roślinna i dlaczego tylu ludzi, którzy trenują decyduje się na nią. 

 

“Cowspiracy: The Sustainability Secret” – weganizm a ekologia

Każdy, kto jest zainteresowany tematyką ekologii, niszczeniem środowiska, powinien obejrzeć film znajdujący się m.in. na platformie Netflix pt. “Cowspiracy: The Sustainability Secret”. Przedstawia on wady kupowania oraz bycia na diecie zawierającej produkty zwierzęce. Mało kto wie, jakie skutki niesie ze sobą przemysł hodowlany. Zniszczenie środowiska przez człowieka ukazane w tym amerykańskim filmie bardzo mocno skłania do refleksji. 

 

Filmy o weganizmie, dzięki którym łatwiej porzucić mięso

“Earthlings” – nie dla osób wrażliwych

Kto często się wzrusza, jest empatyczny i wrażliwy, niech lepiej nie ogląda filmu “Earthlings”. Ten film z 2005 roku bez ogródek i cenzury pokazuje to, jaką przemoc stosuje się wobec zwierząt hodowlanych. Nie chodzi tu tylko o konsumpcję ich mięsa, ale też o wszelaki przemysł kosmetyczny i odzieżowy. Zwierzęta przeznaczone do celów przemysłowych bardzo cierpią m.in. w laboratoriach oraz na farmach. Złe warunki, w jakich muszą przebywać, w filmie “Earthlings” przedstawione są tak, że aż przyprawiają o mdłości. Ten dokument jest dla każdego, kto chce być świadomy tego, jak wygląda hodowla od zaplecza.

 

“Food, Inc”- kulisy przemysłu spożywczego

W polskim tłumaczeniu “Korporacyjna żywność” jest filmem, który ukazuje skalę konsumpcji w dzisiejszym świecie i wpływ jaki wywiera na hodowlę i produkcję rolną. XXI wiek to wiek konsumpcjonizmu i nie mamy na to wpływu. Ten pośpiech, gonienie za coraz lepszymi rzeczami i materializm sprawia, że człowiek nie zauważa tego, że jest poniekąd marionetką napędzaną przez politykę. “Food, Inc” ujawnia to, jak kontroluje się łańcuch żywnościowy. Polecamy każdemu, kto zainteresowany jest tym, jak działa przemysł w Stanach Zjednoczonych. 

 

Świadomość to pierwszy czynnik powodujący zmianę życia. Filmy przedstawione wyżej właśnie to robią. Uświadamiają człowieka, jak wygląda ten przemysł spożywczy, jak zabija się zwierzęta oraz jak się na nich eksperymentuje. Każdy powinien obejrzeć choć jeden z naszej listy i zastanowić się, czy aby na pewno jest ekologiczny tak, jak mu się wydaje?

Komentarze