Przepisy prosto z bandyckiej kuchni!

Cięty język, ciekawe przepisy do ogarnięcia nawet przez laików, przydatne porady i interesujące cieszące oko zdjęcia – tak w telegraficznym skrócie opisać można książkę, którą mam w rękach.

Ekipa Thug Kitchen zapewni Ci dobrą zabawę i dawkę przydatnej wiedzy. Od 2012 roku tworzą bloga i od tego czasu inspirują ludzi na całym świecie. Napisali trzy książki i jedną z nich chciałabym Wam dzisiaj pokazać. Mowa o „Thug Kitchen. Gotowanie bez zbędnego pieprzenia”. Tak przedstawiają ją sami twórcy: „Żadnych wykładów i pieprzenia bez sensu – po prostu cała masa przepisów na dania oparte na składnikach roślinnych, okraszonych pierdylionem przekleństw i dla równowagi – kapką rad dotyczących zdrowia”.

Książka składa się z sześciu rozdziałów – pierwszy „Carpe pieprzone diem” dotyczy śniadań, drugi „Pierdołki do przekąszenia” – sałatek i kanapek, trzeci „Wielka micha przytulności” – zup i potrawek, pod „Przegryzaczami” w rozdziale czwartym kryją się przekąski, salsy i napoje, „W rolach głównych” znajdziecie burrito, lasagne, curry i na koniec „Słodkie obietnice”, czyli „zajebiste desery”.

To pozycja, którą każda osoba dbająca o swoje zdrowie powinna mieć na półce. Kontrowersyjny język okraszony wieloma wulgaryzmami sprawia, że autorzy to nasi dobrzy ziomale, którzy motywują do ogarnięcia się i nauczenia czegoś nowego. Natomiast zdjęcia, przypominające te które każdy z nas ma w swoim smartfonie, czynią tę książkę swojską i przystępną. Osoby początkujące dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze zdrowym gotowaniem nie będą przytłoczone trudnymi przepisami i dziwnymi, trudno dostępnymi składnikami, a Ci bardziej zaawansowani nauczą się czegoś nowego i odkryją pole do kulinarnych eksperymentów.

Chcesz mieć tę książkę? Wystarczy, że weźmiesz udział w konkursie „czy na pewno bez pieprzenia?” nawiązującym do nazwy książki, a następnie odpowiesz na pytanie: jakiej przyprawy w kuchni używasz najchętniej i dołączysz zdjęcie jednej ze swoich potraw (pamiętaj o podpisaniu jej, żebyśmy wiedzieli co to takiego :)). Wiadomość wyślij na maila: angelika@vegemapa.pl lub do naszej skrzynki na Facebooku/ Instagramie. Na Twoje zgłoszenie czekamy do niedzieli 4.11 do godziny 18:00. Potem nasza redakcja wybierze dwóch zwycięzców, którym wyślemy duet idealny na jesienne wieczory: książkę „Thug Kitchen. Gotowanie bez zbędnego pieprzenia” i vegemapowy kubek. Do dzieła!

Komentarze

Tagi: , , , ,