Jak przyjść do restauracji, zjeść i nie zapłacić?

Wyobraźcie sobie następującą sytuację: wchodzicie do restauracji, zamawiacie wybrane dania, zjadacie je, nie płacicie i nie goni za Wami wkurzony ochroniarz.

Takie rzeczy są możliwe w restauracji u popularnego wokalisty rockowego Jona Bon Joviego. Restauracja nazywa się Soul kitchen („Kuchnia duszy”) i jest w New Jersey. Zastanawiacie się pewnie: skoro nikt nie płaci to jak funkcjonuje restauracja? Za swój posiłek można zapłacić na dwa sposoby – tradycyjnie, pieniędzmi lub własną pracą, np. na zmywaku.

– To nie jest kuchnia. Możesz przyjść tu zjeść z godnością i klasą, srebrnymi sztućcami. Zjeść lepsze (niż w jadłodajniach), zdrowe, pożywne posiłki – powiedział wokalista.

Jon Bon Jovi wpadł na ten pomysł pod wpływem informacji o tym, że jedna na sześć osób w Stanach Zjednoczonych idzie spać głodna. Ostatecznie najważniejszym bodźcem do założenia restauracji, okazało się obejrzenie programu telewizyjnego, który pokazywał radość amerykańskich ubogich rodzin podczas jedzenia w restauracji.

– Jeśli przyjdziesz i powiesz: jestem głodny – nakarmimy cię. Ale będziemy chcieli, abyś coś dla nas zrobił. Chcemy dać ludziom możliwość zapracowania na swoje jedzenie – powiedział lider zespołu Bon Jovi.

 

 

 

Komentarze

Tagi: , ,