Zdrowe kości i stawy na diecie wege

Zdrowe kości i stawy na diecie wege
Data: 22/06/2017
Godziny: 17:30 - 20:30


Lokalizacja
Nazwa miejsca: Pracownia z Oknem na Świat
Ulica: Juliana Bruna 32
Miasto: Warszawa
Kraj: Poland


Serdecznie zapraszamy na wykład wraz z pokazem gotowania pt.”Zdrowe kości i stawy na diecie wege”, który odbędzie się w dniu 22 czerwca (czwartek), w godzinach 17.30 – 20.30 w Pracowni z Oknem na Świat ul. Bruna 32

Twoje stawy potrzebują regeneracji?
Chcesz odżywiać się tak, aby wzmacniać kości?
Jesteś na diecie wege i boisz się niedoborów?

Zapraszamy na wykład, na którym obalimy kilka mitów m.in. ten, że żelatyna jest dobra dla stawów, opowiemy o tym jak dostarczyć sobie wapnia i innych niezbędnych składników.
Program
1. Czy wegetarianie i weganie mają słabsze kości?
2. Żywieniowe czynniki ryzyka mające wpływ na gęstość kości
3. Styl życia a stan kości
4. Czynniki na które nie mamy wpływu
5. Na co zwrócić uwagę podczas komponowania diety aby zachować mocne kości?
6. Wpływ diety i poszczególnych produktów na pracę stawów
7. Co z tym kolagenem? Jego roślinne zamienniki

Na warsztat zapraszają Alicja Szepietowska, weganka która prowadzi bloga Alicja w krainie warzyw oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz weganka, dietetyk kliniczny z Instytutu Żywności i Żywienia.

Hanna Stolińska prowadziła badania m.in. na temat gęstości kości kobiet w wielku 50 plus na różnych typach diety: tradycyjnej, wegańskiej, wegetariańskiej. Podzieli się ich wynikami i opowie jak prawidłowo dbać o kości i stawy na diecie wege.

Alicja Szepietowska pokaże jak przygotować wegańskie posiłki, bogate w odpowiedznie składniki odżywcze, a Wy będzie mieli okazję ich spróbować. Opowiemy o tym jakie produkty wybierać, gdzie je kupować, jak ułatwić sobie pracę w kuchni, żeby było smacznie, zdrowo, ale też szybko.

Wspieramy Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i 5 proc. dochodu z warsztatów przekazywane jest na jej działalność.

Inwestycja: 150 zł, przy płatności do 5 maja, 170 zł, po tym terminie. Dla osób, które były już na naszych warsztatach, zniżka w wyskości 10 proc.

Dane do przelewu
Nr konta 72195000012006224888700001
Alicja Szepietowska
w tytule: 22.06 kości i stawy

Jak się zapisać: prześlij zgłoszenie: imię, nazwisko, adres email oraz potwierdzenie przelewu na adres alicjawkrainiewarzyw@gmail.com

Wczytuję mapę...