Polskie mięso. Krakowskie spotkanie autorskie Jasia Kapeli

Polskie mięso. Krakowskie spotkanie autorskie Jasia Kapeli
Data: 26/10/2018
Godziny: 18:00 - 21:00


Lokalizacja
Nazwa miejsca: Spółdzielnia Ogniwo
Ulica: Paulińska 28
Miasto: Kraków
Kraj: Poland


Wydawnictwo Krytyka Polityczna i Spółdzielnia Ogniwo zapraszają na spotkanie z Jasiem Kapelą wokół jego nowej książki „Polskie mięso czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać”, towarzyszące Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie i Conrad Festival 2018 | POP. Rozmowę poprowadzi Natalia Jaguś.

Jaś Kapela zatrudnił się na czarno przy łapaniu drobiu w kurniku oraz na etacie na zawieszaniu w ubojni, by u źródeł zobaczyć, w jakich warunkach żyją hodowlane kury i jak są później przetwarzane na mięso. Udał się do miasta w środkowej Polsce, gdzie znajduje się największy w Europie Środkowo-Wschodniej zakład uboju świń, by z lokalnymi dziennikarzami i aktywistami dowiedzieć się, jak przemysłowa produkcja zwierząt wpływa na życie codzienne mieszkańców. Wreszcie wyruszył śladem aktywistów do Puszczy Białowieskiej, by dowiedzieć się, jak ważne jest zaangażowanie w walce o lepszą przyszłość i dlaczego warto blokować harvestery.

„Polskie mięso” to nie tylko mocny reportaż o zwierzętach, jedzeniu mięsa, weganizmie, ale także poruszająca historia jedzenia – tego, jak jedzono, co się je i co będziemy jeść już za kilka lat.

Wstęp wolny!

Wczytuję mapę...